Gå Kairoskursen i höst!

Publicerad den 17 september, 2021

Kairos är en kurs för dig som vill inspireras och utmanas till att bli mer engagerad i Guds hjärta för alla människor från alla folkslag. Nu har du chansen att gå kursen i Robertsfors under två helger i höst.

Det blir bibel. Det blir historia. Det blir strategi. Du får studera en bok tillsammans med andra, titta på inspirerande filmer, be för vår värld, fika och samtala om vårt uppdrag att leva ut Jesus i vår omgivning! Du får lära dig om vad som krävs för att kommunicera och göra lärjungar bland människor från andra kulturer än vår egen.

Kursledare är Miika Kurkkio, Patrick Ölund, Mika Kosonen med flera.

Kursen sker i samarbete med Pingstförsamlingen i Västerbottens Mellanbygd och Kairoskurs Sverige.

Anmälan senast på måndag den 20 september!

Här hittar du mer information:

Kairoskurs i Robertsfors

Tidigare deltagare berättar om kursen

Dela detta inlägg, välj din plattform!